Hlavní ceny z fotosoutěže Tatry 2005 míří z Púchova do Popradu i do zahraničí
     18.4.2006 22:32 - tisková zpráva

Hlavní ceny z fotosúťaže mieria z Púchova do Popradu a zahraničia!

Púchovskí organizátori z Racing, s.r.o., ve spolupráci s firmou Matador a tlačovým strediskom vyhlásili při minulom ročníku rallye súťaž v kategorii fotografov, nielen pro profesionálnych, ale aj pre amatérskych nadšencov. Témou bolo zachytiť objektivom fotoaparátu dianie na 36. Rallye Matador Tatry 2005.

Hodnotiaca komisia v zložení Ing. Miloš Ozimý (predseda organizačného výboru Rallye Matador Tatry), Petr Jureňa (automobilový pretekár, majster Európy a Slovenska), Roman Ordelt (tlačový tajomník Rallye Matador Tatry) na mimoriadnom zasedanie v Popradu konštatovala, že fotosúťaž mala dobrú úroveň, aj keď prekvapením bol nízky počet súťažiacich v kategórii profesionálov.

V kategórii amatérov prišlo od 19 autorov celkovo 83 súťažných snímkov. Hlavní cena v kategórii medzi amatérmi mierie z Púchova opať do Českej republika. Prvé miesto medzi amatérmi získal Jaroslav Homolka z Kopřivnice, najlepším profesionálom bol vyhodnotený snímok Daniela Hlinky z Popradu.