www.car.cz
 

Trumf Rally Team na sobotní Kopné dvakrát stříbrný
     20.6.2005 01:22 - tisková zpráva


 

Velmi silné zastoupení měl na Rallysprintu Kopná Trumf Rally Team. Na start se postavily tři posádky, které měli hrát prim ve svých kategoriích. Pavel Valoušek junior s Pierangelem Scalvinim ve Fordu Focus WRC měli potrápit favority absolutní klasifikace, bratři Odložilíkovi s cliem S1600 bojovali ve skupině A a Pavel Valoušek senior s Pavlem Kolářem budili velký zájem při obnovené premiéře vozu Škoda 130 RS na našich tratích. Soutěž začala smolně pro členy týmu, kteří závodili v soudobých automobilech, nicméně v jejím cíli si na konečné výsledky nemohli stěžovat.

 

Noční prolog znamenal pohromu pro případné ambice Pavla Valouška juniora na vítězství. Ač si zasloužil spoustu potlesku přihlížejících, odvážel si po úvodním úseku soutěže ztrátu více než pětatřiceti sekund. „Na startu mi zdechlo auto a úplně jsem ztratil koncentraci. Když jsem se snažil ztrátu dohnat, kupil jsem jenom chybu za chybou,“ 

 

Sobotní den už ale populárnímu Valdovi vycházel. Časté problémy na startech rychlostních zkoušek kompenzoval perfektními výkony v jejich průběhu a postupně se prokousal pořadím až na neuvěřitelnou stříbrnou příčku. Byla to pro posádku pěkná odměna za pět nejrychlejších časů na měřených úsecích.

 

 „Po smolném začátku to dobře dopadlo. V koutku duše jsme věřili, že ještě dokážeme i potrápit Vaška, ale nakonec to nevyšlo. Problémem byly hlavně starty do rychlostek, které se mi nevedly. Dalším startem bude bohemka s ignisem, ale věřím, že se ve wéercéčku ještě letos na české půdě objevím,“ prozradil další plány otrokovický jezdec.

 

Roman Odložilík se na start na Kopné těšil, protože zde měl odzkoušet nový motor svého clia. Plány mu bohužel pokazil sám výrobce. Motor se vrátil pouze zrepasovaný a bez dohodnutých úprav. Po jeho namontování do speciálu se navíc projevilo několik závad jako pozůstatků z tišnovské havárie. Mechanici tak před soutěží prožili krušné chvilky, ale naštěstí se auto stihlo dát dohromady a bratrská dvojice Odložilíků mohla vyrazit do boje s konkurencí. Už od prvních rychlostních zkoušek bylo jasné, že na dvojici Tlusťák–Kopecký clio osazené starým motorem stačit nebude, Odložilík si  tedy jistým výkonem hlídal třetí pozici.

 

 Antonín Tlusťák, který havaroval na šesté rychlostní zkoušce, mu ovšem nakonec přepustil příčku odměněnou stříbrným věncem. Jako třešnička na dortu pak bylo vynikající sedmé místo v absolutním pořadí. „S výsledkem jsme spokojeni, auto ale stále nefunguje podle představ. Během závodu se nám bohužel  nepodařilo nastavit nové tlumiče, takže hlavně na horizontech jsme museli být opatrní. Věřím ale, že do bohemky dáme vůz konečně do špičkového stavu,“ uvedl jezdec.

                                   

           tisková zpráva

-Vicky- Media Productions  

       foto: V. Hausknotz


 
 
Fotogalerie:   Kopná 2005 od Tondy a Pavla Malého

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose